info24.com.pl

info24.com.pl - portal informacyjny

Ciekawe atrakcje w Trójmieście

image

Ciekawe atrakcje w Trójmieście

Z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie ciekawymi atrakcjami w Trójmieście. Jako stali mieszkańcy nadmorskiej stolicy w Polsce stworzyliśmy specjalnie dla Państwa listę, na której znajdziecie ciekawe atrakcje w Trójmieście.

Ciekawe atrakcje w Trójmieście 2022

Atrakcje w Trójmieście składają się przede wszystkim z biletów w atrakcyjnych cenach, interaktywnych pomieszczeń oraz niesamowitych eksponatów. Są one nie tylko optyczne, ale również interaktywne, fizyczne i cyfrowe. Daj wprowadzić się w stan zdumienia oraz zaskoczenia! Iluzja optyczna to nic innego jak błędna interpretacja obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni oraz kolorów. Obcując z iluzją fizyczną pamiętaj, aby przyjrzeć się jej dwukrotnie. Zapoznamy Cię i Twoich najbliższych z podstawą dotyczącą iluzji. Gra świateł, luster oraz projekty skonstruowane lata przed nami! Czy wiedzieliście, że Nikola Tesla opracowała wszystkim dobrze znaną żarówkę?

Po pierwsze DeJa Vu Muzeum znajdziecie Państwo również wiele pomieszczeń tematycznych. To jedyne takie w Polsce miejsce – nie zwlekaj i odwiedź nas w Gdańsku już dziś! W naszej ofercie znajdziesz bilety w okazyjnej cenie dla grup zorganizowanych oraz najmłodszych. DeJa Vu to muzeum złudzeń optycznych, iluzji oraz sztuki cyfrowej. Ciekawe atrakcje w Trójmieście nie mają dla nas ograniczeń wiekowych. Muzeum przygotowane zostało tak, aby być zaskakujące, nieprzewidywalne oraz interaktywne. Ufasz swoim oczom w 100%? 

Będąc w pobliżu Deja Vu Muzeum warto wybrać się na spacer ulicą Długą. Na pewno w oczy rzuci Ci się charakterystyczna Fontanna Neptuna. Powiązana z wieloma legendami oraz budząca zaciekawienie turystów. Przyjdź i przekonaj się sam o jej wdziękach! Do Muzeum Deja Vu trafisz m.in. Drogą Królewską. Jej nazwa pochodzi od uroczystych wjazdów polskich monarchów do miasta. Ulica Długa była niegdyś miejscem mieszkalnym dla najbardziej wpływowych oraz najbogatszych mieszkańców miasta. Po czym jesteśmy w stanie to poznać? Przepięknie zdobione kamienice oraz Dwór Artusa, który mieści się obok Fontanny Neptuna. Droga Królewska określana jest przez mieszkańców jak i zwiedzających sercem Gdańska oraz całego Trójmiasta. To jej atuty najczęściej podziwiamy na pocztówkach, stronach internetowych oraz filmach.